Image
Image

Özgüveniş Orman Ürünleri Strafor ve Ambalaj A.Ş olarak inşaat alanındaki yapı malzemelerinden olan kereste imalatında müşterilerine sağlam çözümler sunmaktadır. Ahşap kereste konusunda günümüzde sağlıklı olarak geçmişten bugüne kadar geçen sürede inşaatlık keresteler kullanılsa da şimdiler de zaman zaman petrol ürünleri de inşaat alanına girmiştir. Ağaç ve ahşap ürünleri inşaat sektörünün ne kadar da olsa vaz geçilmez malzemeleri arasındadır.

İnşaatlık kereste imalatında önemli olan unsur tabi ki de ağaç ve ahşap kalitesidir.İşlenmek üzere olan tomruğun nitelikli yapıda olması gerekir. İnşaatlık kereste yani yapı alanında kullanılacak olan ağaç ürünleri genellikle iğne yapraklı ağaçlardan üretilir. Bu ağaçların tomrukları işlendikten sonra üretim boyutu tamamlanmış olur. Ahşap kerestelerin üretiminden sonra birde sınıflandırma analizi önemlidir. Keresteler 1. 2. ve 3. Sınıf olarak kalite sınıflarına ayrılır.

İzmir Menderes fabrikamız da inşaatlık kereste üretimi yapılarak bu alandaki pazarlama da Özgüveniş A.Ş bünyesinde yapılmaktadır. İnşaatlık kereste ve diğer ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bölümünde yer alan adreslerden bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca ön bilgi için ürün kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.