Hakkımızda

Özgüveniş Kurumsal

Hakkımızda

1967 yılında, Abdurrahman Açıkgöz tarafından kurulan firmamız,Türkiye genelinde ahşap ve strafor ambalaj üretimi üzerine faaliyetini sürdürmektedir.

1987 yılında, Menderes’te 18500 m2’lik ahşap fabrikasını faaliyete geçiren firmamız, inşaatlık kereste üretimi ile “ÖZGÜVENİŞ” markasını duyurmuş ve bölgesinde sektörünün en büyük üretim kapasitesine sahip işletmesi haline gelmiştir.

1996 yılında, ahşap ambalaj kasası ve ahşap palet üretimine başlayan firmamız, ürün ve müşteri yelpazesini sürekli genişlentmiştir. 1998 yılında yönetim kurulu tarafından alınan kararla tüzel kişiliğine kavuşarak şirket olmuştur.

1998 yılında, Buca Kaynaklar’da şube açarak , İzmir Balık Hali’nin ahşap ambalaj kasası ihtiyaçlarına cevap vermiş ve o yıldan itibaren balıkçılık sektörünün en önemli ambalaj tedarikçisi haline gelmiştir.

2005 yılşında, kalitesi ve geniş ürün yelpazesi sayesindei sektöründeki en önemli firmalardan biri haline gelen Özgüveniş, ürün yelpazesinne finger joint kapı sereni üretimini de dahil etmiştir.

2011 yılında, özellikle balıkçılık sektöründen gelen talepler doğrultusunda, EPS (strafor) Ambalaj ihtiyaçlarına yanıt verebilmek için Torbalı’da 34000 m2’lik alanda 10000 m2’lik üretim tesisini kurmuştur. Yeni fabrikamız son teknoloji makinalar kullanarak, EPS Balık kutuları, EPS Balık Kasaları ve EPS Ambalaj malzemelerinin üretimine başlamıştır.

2013 yılında, Özgüveniş Ailesi tarafından kurulmuş olan İZFAM İnşaat A.Ş ile 1967 yılında işe başladığı ilk adresteki arsasına konut ve işyeri inşaatına başlayarak inşaat sektörüne de adım atmıştır.

50 yıllık ticaret hayatında sürekli yenilikleri takip eden ve kendisini yenileyen, her daim büyümeyi hedefleyen, kalitesinden dürüstlük ve itibarından asla taviz vermeyen firmamız, ISO 9001:2008 Kalite Belgesi ve Gıda Uygunluk Belgesi de alarak üretim kalitesini tescillemiştir. Özgüveniş Orman Ürünleri ve Strafor Ambalaj A.Ş. hizmet verdiği tüm sektörlerin ihtiyaçlarını müşteri memnuniyetini ön planda tutarak karşılamaya devam etmektedir.

İzmir EPS Strafor Kutular

Kaliteli ürünler, sürdürülebilir hizmet, müşteri memnuniyeti...

Özgüveniş A.Ş